Make your own free website on Tripod.com

Northeast Regional AAA Pairings

103 pounds:


9. Ross Strebig (Freedom, 11-3, fr, 28-5) vs. 8. Sam Vitris (West Scranton, ) winner to meet
1. Chad Kenstetter (Selinsgrove);

5. Chris Renninger (Blue Mountain) vs. 12. Jake Cole (Northampton);
13. Shaun Lally (Pocono Mountain) vs. 4. Scott Emerick (Coughlin, 2-1, so. 20-4);

11. Greg Rose (Crestwood) vs. 6. Mike Maloney (Milton) winner to meet
3. Chad Sportelli (Easton);

7. Jon Scullin (Shikellamy) vs. 10. Josh Rivera (Liberty), winner to meet
2. Steve Franko (Tunkhannock).

112 pounds:


9. Jason Narsavage vs. 8. Mike Sees (Shikellamy), winner to meet
1. Aaron Suranofsky (Northampton);

5. Joe Healey (Pittston) vs. 12. Eric Frick (Nazareth);
13. Chris Fehrenbacher (Bangor) vs. 4. Rick Kerstetter (Selinsgrove);

11. Leif Westgate (Parkland) vs. 6. Matt Ciasulli (Easton), winner to meet
3. Nick Yalch (Berwick);

7. Bryan Rizzo (Southern Lehigh) vs. 10. Chad Schuman (Honesdale), winner to meet
2. Chris Provencher (Milton).

119 pounds:


9. Matt Rieck (Jersey Shore) vs. 8. Josh Ruddy (Abington Heights), winner to meet
1. Jeremy Bucko (Northampton);

5. Jeff Goodman (Shamokin) vs. 12. Brett Frack (Nazareth);
13. Bryan Hart (Easton) vs. 4. Nelson Villafane (West Scranton);

11. Joe Gentile (Pittston) vs. 6. Mitch Marcks (Dieruff), winner to meet
3. Brandon Murray (Shikellamy);

7. Joey Rivera (Stroudsburg) vs. 10. Jason Snyder (Freedom), winner to meet
2. Brandon Romanski (Wyoming Valley West).

125 pounds:


9. Dan Brown (Easton) vs. 8. Ray Eltringham (Shamokin), winner to meet
1. Pat O'Hara (Pittston);

5. Brian Burns (Pottsville) vs. 12. Warren Jacoby (Abington Heights);
13. Greg Bertholf (Bangor) vs. 4. Eric Snyder (Milton);

11. Nick Ilich (Nazareth) vs. 6. Mike Marsala (West Scranton), winner to meet
3. Jeff Eckloff (Northampton);

7. Jim McCarroll (Coughlin) vs. 10. Tony Severo (Parkland) winner to meet
2. Derrick Morgan (Athens).

130 pounds:


9. John Belcher (Tunkhannock) vs. 8. Zach Anspach (Milton), winner to meet
1. Ryan McCallum (Northampton);

5. Mike Williams (Abington Heights) vs. 12. Jared Rosenfeld (Freedom);
13. Gino Fortebuono (Easton) vs. 4. Jamie Robinson (Athens);

11. Brad Herman vs. 6. Christian Franco (Whitehall), winner to meet
3. Dan Cassarella (Hazleton);

7. Scott Heckman (Bangor) vs. 10. Brian Harrison (West Scranton), winner to meet
2. Matt Hoffman (Shamokin).

135 pounds:


9. Josh Dorman (Shikellamy) vs. 8. Sam Beishline (Hazleton) winner to meet
1. Jake Giamoni (Easton);

5. Sean Reese (Milton) vs. 12. Jeremy Messinger (Nazareth);
13. Chad Fisher (Lehighton) vs. 4. Chris Cressman (Berwick);

11. Matt Wince (Abington Heights) vs. 6. Seth Lisa (Northampton), winner to meet
3. Marcus Pensyl (Shamokin);

7. Tom Abraham (Parkland) vs. 10. Jason Giandomenico (Dieruff), winner to meet
2. Jim Morgan (West Scranton).

140 pounds:


9. Shawn Matello (Wyoming Valley West) vs. 8. Scott Carr (Selinsgrove), winner to meet
1.Tommy Rohn (Northampton);

5. Todd Hunsberger (Honesdale) vs. 12. Dave Koehler (Freedom);
13. Kyle Huddle (Parkland) vs. 4. Adam Renn (Shikelammy);

11. Paul Turk (Whitehall) vs. 6. Andy Ciasulli (Easton), winner to meet
3. Rob Kepp (Hazleton);

7. Marc Israel (Liberty) vs. 10. Steve Jones (Abington Heights), winner to meet
2. Josh Anspach (Milton).

145 pounds:


9. Colin Benson (Abington Heights) vs. 8. Aaron Raupers (Athens), winner to meet
1. Keith Kleckner (Pottsville);

5. Lou MacMillan (Tunkhannock) vs. 12. Mike Liberto (Bethlehem Catholic);
13. Craig Kunsman (Freedom) vs. 4. Bryan Walter (Milton);

11. Bobby Zuber (Northampton) vs. 6. Adam Kulak (Bangor), winner to meet
3. Brad Rogers (West Scranton);

7. Tom Dredge (Liberty) vs. 10. Matt Adamczyk (Crestwood), winner to meet
2. Andy Hoffman (Shikelammy).

152 pounds:


9. Tony Gibbons (Milton) vs. 8. Blaise Derrico (Liberty), winner to meet
1. Jason Woodall (Pittston);

5. Craig Smeltz (Shikelammy) vs. 12. Matt Turner (Wyoming Valley West);
13. Dave Beveridge (Pottsville) vs. 4. John Carr (Blue Mountain);

11. Ryan Wasser (Northampton) vs. 6. Joe Kavitski (Hazleton) winner to meet
3. Mike Rauch (Jersey Shore);

7. Adam Quinnan (West Scranton) vs. 10. Matt Lear (Easton), winner to meet
2. Travis Frick (Nazareth).

160 pounds:


9. Marc Chiboraski (Shikelammy) vs. 8. Brad Youwakim (Northampton), winner to meet
1. James Woodall; (Pittston Area)

5. Jered Moyer (Selinsgrove) vs. 12. Jerimiah Mensinger (Berwick);
13. Teddy Traud (Allen) vs. 4. John Steiner (Freedom);

11. Nick Silva (Liberty) vs. 6. Joe Arnone (Honesdale), winner to meet
3. Brady Snyder (Milton);

7. Mike Rusentel (Tunkannock) vs. 10. Luke Morris (Nazareth) winner to meet
2. Ryan Kilpatrick) Easton.

171 pounds:


9. Brandon Wither (Selinsgrove) vs. 8. Neil Lane (Tunkhannock) winner to meet
1. Brandon Mihalko (Liberty);

5. Gig Thomas (Shamokin) vs. 12. Tim Kress (Bethlehem Catholic);
13. Brent Sergent (Nazareth) vs. 4. Jon Lechleitner (Berwick);

11. Mike Curmaci (West Scranton) vs. 6. Marty Limpar (Northampton), winner to meet
3. Justin Yost (Jersey Shore);

7. Kyle Sheetz (Blue Mountain) vs. 10. John Pinto (Easton), winner to meet
2. Chris Kelly (Abington Heights).

189 pounds:


9. Andy Ludlow (Stroudsburg) vs. 8. William Keyes (Honesdale), winner to meet
1. Tom Snyder (Milton);

5. Matt Feast (Blue Mountain) vs. 12. Dan Miller (Nazareth);
13. Brent Fanelli (Pottsville) vs. 4. Dennis Hricenak (West Scranton);

11. Steve Sedon (Coughlin) vs. 6. Wes Keen (Jersey Shore), winner to meet
3. Paul Velekei (Parkland);

7. Mike Reicherter (Selinsgrove) vs. 10. Justin Mclennan (Easton), winner to meet
2. Marc Johnson (Tunkhannock).

275 pounds:


9. Jason Gee (Athens) vs. 8. Matt Butler (West Scranton), winner to meet
1. Phil Hard (Northampton);

5. Josh Phillips (Shikelammy) vs. 12. John Truby (Freedom);
4. Bill Hopkins (Pittston) vs. 13. Josh Evans (Pottsville);

11. Kevin Avery (Tunkahhock) vs. 6. Adam Jordan (Liberty), winner to meet
3. Lance Antolick (Jersey Shore);

7. Mike Yetter (Stroudsburg) vs. 10. Jamie Kleinle (Nazareth), winner to meet
2. Drew Feldman (Wyoming Valley West).