Make your own free website on Tripod.com

District 4 Class AA Tournament

Preliminary and Quarterfinal Round Pairings

103

1. Garrett Cummings, CC, 23-3 vs.
winner Justin Pick, Mtg, 16-8 --Justin Pennycoff, WR, 18-10;
4. Kevin Robson, Tr, 18-5 vs.
winner Evan Gajowski, SC, 15-7--Jeremy Grimm, Dan, 5-6;
3. Brian Conner, Lew, 23-6 vs.
winner Nathan Fenstermacher, Hugh, 18-10--Randy Harvey, NEB, 19-10;
2. Matt Godfrey, SW, 23-4 vs.
winner Mike Chamberlin, Wy, 16-14 -- Justin Lomax, Mtv, 12-5.

112

1. Shane Day, SW, 26-0 vs. winner
Nick Baker, CC, 15-9 -- Shawn Bauman, Sul, 20-7;
4. John Rhodeback, Lew, 23-8 vs. winner
Zac Sheldon, Wy, 27-6 --Eric McAndrew, MC, 10-11;
3. Lee Comstock, Ben, 25-1 vs. winner
Andrew Kutz, Wil, 19-8--Seth Kanaskie, Dan, 19-6;
2. Joel Vanderpool, Tow, 23-3 vs. winner
Matt Cohick, Can, 18-10-- Lance Mabus, WR, 17-9.

119

1. Chris Fleeger, Loy, 24-0 vs. winner
Joey Reitz, Lew, 15-10--Brad Rogers, Tr, 20-5;
4. Jason Bates, Ben vs. winner
Greg McCarty, Sul--Andrew Zechman, Mid, 6-9;
3. Mark Piermattei, LM, 26-3 vs. winner
Brain Troup, CC, 19-9--Justin McNett, Wil, 23-3;
2. Ben Laudermilch, NEB vs.
Zach Detweiler, Can, 19-10--Travis Ruane, Hugh, 14-15.

125

1. Kent Muench, Wy, 36-2 vs. winner
Joel McNett, Wil, 23-5--Shannon Erdman, LM, 20-10;
4. Brandon White, Mif, 20-9 vs.
winner Jason Smith, Hugh, 26-2--Chad Jennings, Can, 18-13;
2. Franke Noviello, SW, 24-2 vs. winner
Chris Wharton, Bl, 23-4--Mitch Webster, Tow, 16-4.

130

1. John Robisnson, Ben, 26-0 vs. winner
Eric Gerber, SW, 20-6--Scott Ritter, Hugh, 21-6;
4. Chris Collum, Wil, 22-6 vs. winner
Matt Freeborn, NEB, 22-4--Ryan Hughes, Can, 15-12;
3. Colby Snook, WS, 19-8 vs. winner
Bryan Martz, LM, 20-9--Dan Sevison, Bl, 24-4;
2. Scott Henry, Wy, 17-8 vs. winner
Steven Troup, Mif, 20-11--Roger Chilson, Tow, 17-11.

135

1. Craig Fitzgerald, Wy, 34-2 vs. winner
Cheyenne Wade, Sul, 23-5--Bob Bilder, MC, 9-1;
4. Ji Hamman, SW, 20-7 vs. winner
Zach Scheid, CC, 20-8--Kevin Vasalinda, Loy, 12-13;
3. Drew Houseknecht, Hugh, 21-4 vs, winner
Seth McHenry, Ben, 13-12--Travis Bennett, Say, 23-5;
2. Dustin Manotti, Mif, 25-1 vs. winner
Mike Spang, Wel, 17-12--Tyler Mattern, Mid, 17-11.

140

1. Corey Mowrey, Mtg, 22-3 vs. winner
Curt Rovenolt,WR, 16-12--Caleb Stroik, Mid, 12-15;
4. Trevor Twigg, Say, vs. winner
Scott Mertz, Dan, 19-7--Vince Maiorano, Mun, 14-10;
3. Earl Gordner, Hugh, 16-6 vs. winner
Bob Cohick, Loy, 5-11--Tom Wulff, Wy, 11-5;
2. Ron Lentini, MC, 21-3 vs. winner
Greg Gies, Can, 13-12--Dusty Highley, 20-3.

145

1. Dave Patrick, Wy, 33-2 vs. winner
J.J.Johnton, Mtv, 19-9--Todd Puderbach, Hugh, 21-5;
4. Nate Shirk, Mid, 26-2 vs. winner
Clint Swartz, WR, 22-5--Heath Oberlin, Mif, 17-10;
3. Dan Edmonds, Bl, 24-3. vs. winner
Curtis Finck, Mtg, 16-12--Dann Laudermilch, NEB, 24-6;
2. Anthony Champion, Wil, 24-1 vs. winner
Brett Merrell, Dan, 21-5--Casey Harriman, Sul, 22-8.

152

1. Justin Johnson, Wy, 32-4 vs. winner
Eric Miller, Mtg, 21-10--Eddie Kitzmiller, Hugh, 20-10;
4. Rob Singley, CC, 19-8 vs. winner
Ty Aumiller, Mid, 21-6--David Ausen Tow, 11-12;
3. Harry Groover, Can, 21-7 vs. winner
Kevin Shultz, Wel, 9-11--Curtis Yeager, Bl, 15-2;
2. Scott Koser, Dan, 23-3 vs. winner
Matt Robinson, NEB, 21-8--Barry Roseman, MC, 8-2.

160

1. Mike Robinson, Ben, 26-0 vs. winner
Josh Boor, Tr, 17-8--Mike Yost, Dan, 16-10;
4. Chad Lehman, Lew, 22-3 vs. winner
Jon Carpenter, Mtg, 17-9--Jeff Robbins, CC, 16-9;
3. Joe Slusser, Wil, 24-3 vs. winner
Matt Watts, WR, 20-6--Bryan Robinson, NEB, 15-14;
2. Josh Fisk,Wy, 28-5 vs. winner
Corey-Renn, LM, 20-11--Nate Palmer, Can, 22-9.

171

1. Bud Putnam, Wy, 30-5 vs. winner
Deken Kline, Mif, 22-8--Corey Entz, Sul, 25-5;
4. Jason Dohl, Hugh, 20-9 vs. winner
Matt Johnson, Mtv, 24-4--Dale Bartlow,Mun, 15-12;
3. Nate Richard, SC, 24-3 vs. winner
Nick Webster, Tow, 26-2--Derek Harsch, Wel, 21-9;
2. Jason Eck, Loy, 23-1 vs. winner
Shawn Miller, WR, 16-10--Brian Henninger, LM, 16-7.

189

1. Justin Millard, Wy, 36-1 vs. winner
Doug Wenner, CC, 13-6--Jim Long, Lew, 12-18;
4. Adam Thompson, Mtv, 4-2 vs. winner
Jeremiah Kuhns, WS, 30-6--Mike Walters, Hugh, 14-14;
3. Noah Diehl, WR, 20-9 vs. winner
Matt Watson, Tr, 23-6--Brett Cohick, Can, 6-6;
2. Shaun Gaul, SC, 22-3 vs. winner
Buddy Harris, SW, 10-15--Vince Nance, Man, 15-9.

275

1. Matt Bennett, Mtg, 23-3 vs. winner
Mike Finn, Dan, 16-11--Jon Miller, CC, 15-12;
4. Aaron Evans, CMVT, 24-4 vs. winner
Aaron Rider, Tow, 20-7--Derek Godin,SW, 8-5;
3. Casey McPherson, NEB, 28-1 vs. winner
Brian Shaner,WR, 22-5--Dan Cook,Wy, 14-6;
2. Fred Eisenbaugh, LM, 24-4 vs. winner
Mike Sipps, Wil, 19-10--Matt O'Brien,MC, 11-8.