Make your own free website on Tripod.com
PIAA Class AA State Wrestling Pairings
103
        001     Hartrum, Justin       Wilson               9    SE-1  
                Habel, Rocky          Reynolds             9    NW-3
        002     Davis, Ulysses        Beth Center         10    SW-1  
                Piermatti, Ralph      Line Mt.             9    NE-3
        003     Sola, Evan            Conrad Weiser        9    SC-1  
                Walstrom, Thad        Moshannon Valley     9    SW-4
        004     Raczkowski, Nick      Lake Lehman         11    NE-2 
                Renner, Adam          Seneca              12    NW-2
        005     Fleeger, Chris        Loyalsock           10    NE-1  
                Link, Brock           Cambria Hts.        10    SW-3
        006     Daubert, Justin       Pine Grove          12    SE-2  
                Legett, Shain         Biglerville         10    SC-2
        007     Iorfido, Bruno        Ridgway             11    NW-1   
                Shilling, Jon         So. Williamsport    12    NE-4
        008     Beal, Tony            Southmoreland       10    SW-2   
                Niman, Nate           Newport             12    SC-3
 
 112
        009     Rockwell. Nick        Canton              11    NE-1  
                Butera, Dan           Carlynton           11    SW-3
        010     Hunsicker, Joel       Panther Valley      11    SE-1  
                Moyer, Jesse          Brandywine Hts.     12    SC-3
        011     Popovitch, Steve      Reynolds            11    NW-1  
                Konetski, Mike        Hanover Area-2      11    NE-4
        012     Musselman, Chris      Claysburg-Kimmel    12    SW-2  
                Bartone, Len          Daniel Boone        12    SC-2
        013     Langdon, Matt         Wyomissing          12    SC-1    
                Maldet, Aaron         Westmont-Hilltop    12    SW-4
        014     Long, Justin          Line Mt.            12    NE-2  
                Boozer, Matt          Redbank Valley      12    NW-3
        015     Owens, Justin         West Branch         12    SW-1 
                Hohmann, John         Central Columbia    12    NE-3
        016     Predko, Dave          Ridgway             11    NW-2  
                O'Brien, Joe          Garnet Valley       10    SE-2
 
 119    017     McGraw, Doug          Cameron County      10    NW-1  
                Sargent, P.J.         S. Columbia         11    NE-3
        018     Plocus, Cam           Marion Center       12    SW-1   
                Bollinger, Dave       Lampeter-Strasbur   10    SC-3
        019     Beitler, Ian          Brandywine Hts.     11    SC-1  
                Mickel, T.J.          Central             12    SW-4
        020     Noviello, Frank       S. Williamsport     10    NE-2  
                Hlushak, Steve        Northern Lehigh     10    SE-2
        021     Wise, B.J.            Benton              11    NE-1   
                Holzshu, Kurtis       Greenville          11    NW-3
        022     Olinger, Phil         Oley Valley         12    SC-2  
                Glass, Erick          Chartiers-Houston   12    SW-3
        023     Stauffer, Dave        Saucon Valley       11    SE-1  
                Snyder, Mike          Milton              12    NE-4
        024     Adams, Anthony        Redbank Valley      12    NW-2   
                Yoder, Brad           Southmoreland       10    SW-2
 
 125    025     Sola, Derek           Conrad Wesier       11    SC-1  
                Clark, D.J.           West Branch         12    SW-3
        026     Romberger, Mike       Pine Grove          12    SE-1  
                Manotti, Dustin       Mifflinburg         9     NE-4
        027     Waldron, Tom          Loyalsock           11    NE-1  
                Platts, Todd          West York           11    SC-3
        028     Fischer, Justin       Sharon              12    NW-2  
                Whyte, Shawn          West Greene         12    SW-2
        029     Nestor, Jason         Reynolds            11    NW-1 
                Farrell, Mark         Southmoreland       12    SW-4
        030     Hawn, Todd            Donegal             11    SC-2   
                Patrick, David        Wyalusing           10    NE-2
        031     Frick, Eric           Central             11    SW-1   
                Germano, Mike         Sharpsville         12    NW-3
        032     Herzog, Josh          Northern Lehigh     11    SE-2
                Zechman, Justin       West Greene         12    NE-3
 
 130    033     Nuhfer, Ryan          Maplewood           12    NW-1
                Ziegler, Dustin       Bedford             12    SW-3
        034     Groover, Brad         York Surburban      12    SC-1   
                Kolb, Wayde           Benton              12    NE-4
        035     Keister, Bradley      West Snyder         12    NE-1  
                Kressley, Howard      Brandywine Hts.     12    SC-3
        036     Roncolato, Matt       Salisbury           10    SE-2 
                Courtwright, Andrew   West Greene         11    SW-2
        037     Benza, Jeremy         Tamaqua             11    SE-1   
                Carroll, Sam          Everett             11    SW-4
        038     Nestor, Justin        Reynolds             9    NW-2  
                Roberts, Brian        Canton              11    NE-2
        039     Kaylor, Luke          Southmoreland       12    SW-1   
                Moss, Jared           Sharon              11    NW-3
        040     Freese, Ryan          Schuylkill Valley   12    SC-2  
                Nickeson, Gabe        Wyalusing           11    SE-3
 
 135    041     Bohn, Scott           Boiling Springs     11    SC-1   
                Lozowski, Matt        Seneca              12    NW-3
        042     Nagle, Tommy          Cambria Hts.        12    SW-2  
                Wulff, Tom            Wyalusing           11    NE-2
        043     Wright, Aaron         Coudersport         10    NW-1  
                McCarty, Pat          Canton              11    NE-3
        044     DeBias, Cory          Northern Lehigh     12    SE-1   
                Lopresti, Matt        Washington          12    SW-3
        045     Weyandt, Josh         Chestnut Ridge      12    SW-1  
                Hohmann, Emil         Central Columbia    12    NE-4
        046     Phipps, James         Lampeter-Strasbug   12    SC-2   
                Dlano, Justin         Tri-Valley          11    SE-2
        047     Maciejczak, Eric      Lake Lehman         12    NE-1 
                Kaylor, Stephen       Southmoreland       11    SW-4
        048     Artman, Jeremy        Saegertown          11    NW-2 
                Comp, Tyler           East Pennsboro      12    SC=3
 
 140    049     Giordano, Pat         Beth. Catholic      12    SE-1   
                Charlton, Joe         Fort LeBoeuf        12    NW-3
        050     Givler, John          Tyrone              12    SW-1  
                Shaffer, Malachi      Line Mt.            12    NE-3
        051     Stork, Jake           Schuylkill Valley   12    SC-1 
                Rafferty, Jeremy      Jefferson-Morgan    11    SW-4
        052     Betz, Jeremy          Warrior Run         12    NE-2   
                Gilligan, Jason       Brookville          11    NW-2
        053     Johnson, Justin       Wyalusing           10    NE-1 
                Horne, Travis         Bedford             12    SW-3
        054     Keesler, Dana         Wilson              12    SE-2 
                Hallman, Dan          Brandywine Hts.     11    SC-2
        055     McMath, Tom           Sharpsville         12    NW-1
                Aucker, Corey         Middleburg          12    NE-4
        056     Depta, Shawn          Southmoreland       12    SW-2  
                Tierney, Patrick      Wyomissing           9    SC-3
 
 145    057     Boger, Josh           Annville-Cleona     12    SC-1  
                Pequinot, Craig       Liberty             11    NE-3
        058     Tumpak, Bob           Reynolds            12    NW-1 
                Burda, John           United              11    SW-4
        059     Thomas, Sean          Washington          11    SW-1  
                Shaffer, Jeff         Brookville          12    NW-3
        060     Webster, Gabe         Sayre               12    NE-2  
                Wood, Jason           Octorara            12    SE-2
        061     Shingara, Max         Line Mt.            11    NE-1  
                Hull, Andy            Bald Eagle-Nittny   11    SW-3
        062     Sindlinger, Wes       Commodore Perry     12    NW-2  
                Shepler, Adam         Hanover             11    SC-2
        063     Blose, Keith          Northern Lehigh     12    SE-1  
                Keister, Brian        West Snyder         10    NE-4
        064     Mort, Randy           Bethlehem Center    12    SW-2 
                Gallagher, Tom        Brandywine Hts.     12    SC-3
 
 152    065     Martinez, Jesse       Hanover Area        12    NE-1 
                Lemaster, Jess        Burgettstown        12    SW-3
        066     Kavanagh, Matt        Wilson              12    SE-1 
                Williams, Tim         Fort LeBoeuf        12    NW-3
        067     Walker, Nevada        Commodore Perry     12    NW-1  
                Smith, Shawn          Hughesville         12    NE-4
        068     Rupp, Ryan            Columbia            10    SC-2 
                Belcastro, Scott      Washington          12    SW-2
        069     Zitsch, Kurt          Hershey             11    SC-1  
                Bickford, Chad        Glendale            12    SW-4
        070     Reitz, Jeremy         Brookville          11    NW-2  
                Knorr, Brian          Columbia_Mont VT    12    NE-3
        071     Frick, Nick           Central             12    SW-1  
                Raber, Shawn          Donegal             12    SC-3
        072     Skodacek, Paul        Panther Valley      10    SE-2 
                Peters, Brad          Montoursville       12    NE-2
 
 160    073     McCoy, Todd           United              12    SW-1   
                Watkins, Andy         Sayre               12    NE-3
        074     Yoder, Chuck          Schuylkill Valley   12    SC-1 
                Mitchell, Denny       Smethport           11    NW-3
        075     Hogue, Rick           Cochranton          12    NW-1   
                Cummins, Adam         Avella              10    SW-4
        076     Popielarski, Andrew   Springfield         12    SE-2  
                Knouse, Greg          Middleburg          11    NE-2
        077     Hewes, Josh           Pine Grove          12    SE-1   
                Sreffin, Eric         S. Columbia         11    NE-4
        078     Shaw, Cory            Chartiers Houston   12    SW-2  
                Walker, Josh          Lampeter-Stras.     10    SC-2
        079     Greenburg, Mike       Canton              11    NE-1  
                Wilkins, Justin       West York           12    SC-3
        080     Stout, Randy          Brookville          11    NW-2  
                Rhodes, Barry         Chestnut Ridge      12    SW-3
 
 171    081     Sinkovich, Steve      Mount Carmel        11    NE-1  
                Skakalski, Norm       Greenville          12    NW-3
        082     Shippey, Jared        Chestnut Ridge      11    SW-2   
                Hanzlik, Andy         Notre Dame          12    SE-2
        083     Hogue, Matt           Cochranton          11    NW-1   
                Lavelle, Jason        W-B GAR             12    NE-4
        084     Spicer, Steve         Delone Catholic     12    SC-2 
                Kerin, Tom            West Branch         11    SW-3
        085     Dressler, Jarred      Juniata             11    SC-1   
                Maggs, Matt           Bald Eagle Nitt     12    SW-4
        086     Schlingman, Jason     W-B Meyers          12    NE-2   
                McCullough, Josh      Sharon              12    NW-2
        087     Beckowski, Mike       Saucon Valley       12    SE-1   
                Wetzel, Ryan          Lewisburg           11    NE-3
        088     Paxton, John          Berlin Brothers     11    SW-1  
                Oellig, Lance         Annville-Cleona     12    SC-3
 
 189    089     White, Brock          Burrell             12    SW-1
                Knouse, Dan           Middleburg          12    NE-3
        090     Thatcher, Mark        Wilson              12    SE-1 
                Shirley, Travis       Kennedy Christian   11    NW-3
        091     Eure, Jeff            Upper Dauphin       12    SC-1   
                Varoli, Ken           South Fayette       11    SW-4
        092     Henry, Kevin          Union City          12    NW-2   
                Sinkovich, Mike       Mount Carmel        11    NE-2
        093     Mausser, Eric         Sharon              12    NW-1  
                Henry, John           Wyalusing           11    NE-4
        094     Tipton, Derek         Claysburg-Kimmel    10    SW-2  
                Weible, Tim           Biglerville         12    SC-2
        095     McDivitt, Nick        Williamson          12    NE-1  
                Guzek, Brian          South Park          11    SW-3
        096     Sellers, Justin       Pottstown           12    SE-2 
                Wickline, Keith       Bermudian Springs   12    SC-3
 
 275    097     Snyder, Josh          Hershey             12    SC-1  
                Woolever, Tyler       Loyalsock           12    NE-3
        098     Bennett, Tim          Fort Cherry         12    SW-1   
                Dinsmore, Greg        Conneaut Lake       11    NW-3
        099     Fluck, Jason          Saucon Valley       12    SE-1  
                McClenahan, Jeremiah  Penns Valley        12    SW-4
        100     James, Ben            S. Williamsport     12    NE-2 
                Svirbly, Dan          Reynolds            12    NW-2
        101     Fragale, Luke         Cameron County      11    NW-1   
                Whittaker, Kyle       Mifflinburg         12    NE-4
        102     Truitt, Beau          East Juniata        12    SC-2
                Merrifield, Derek     Burrell             12    SW-2
        103     Hooper, John          W-B GAR             12    NE-1 
                Hartranft, Tremaine   Oley Valley         12    SC-3
        104     Morgan, Peter         Newhope-Solebury    12    SE-2  
                Baker, Josh           Bedford             12    SW-3